Srodna društva

Hrvatsko grboslovno i zastavoslovno društvo

Hrvatsko grboslovno i zastavoslovno društvoHrvatsko grboslovno i zastavoslovno društvo nevladina je i neprofitna udruga građana čiji su ciljevi: unaprjeđenje heraldike (grbopisa i grboslovlja) i veksilologije (zastavopisa i zastavoslovlja) kao pomoćnih povijesnih znanosti i kao grana suvremene primijenjene umjetnosti; poticanje i razvijanje šireg interesa za heraldiku i veksilologiju te srodne znanstvene discipline kao što su sfragistika, faleristika, genealogija i druge te očuvanje heraldičke i veksilološke baštine, posebice na području Republike Hrvatske.

Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije “Tkalčić”

Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije \Počevši od 1997. godine, Društvo godišnje izdaje godišnjak “Tkalčić” u kojem objavljuje radove o prošlosti Zagrebačke nadbiskupije iz bilo kojeg područja ljudske djelatnosti. Također objavljuje pojedine knjige u knjižnim nizovima: “Radovi”, “Opera scriptorum ecclesiae Zagrebiensis / Djela pisaca Zagrebačke crkve”, “Monumenta liturgica ecclesiae Zagrebiensis / Bogoslužni spomenici Zagrebačke crkve”, “Fontes ecclesiae Zagrebiensis / Povijesna vrela Zagrebačke crkve”, te “Župne spomenice”.

Hrvatski plemićki zbor

Hrvatsko grboslovno i zastavoslovno društvoHrvatski plemićki zbor je nacionaIna plemićka udruga koja naglašava jedinstvo hrvatskoga državnog teritorija i njegovu povijesnu i kulturnu povezanost. Pripadnost Hrvatske dvama od najljepših svjetskih civilizacijskih krugova, sredozemnom i srednje-europskom, povijesna je činjenica, koja je naše bogatstvo. Pred Zborom je, dakle, zadatak da povezivanju povijesnog, duhovnog i kultumog prostora Hrvatske pridonese i putem ujedinjavanja hrvatskoga plemićkog korpusa.

Zagrebačko arhivističko društvo

Zagrebačko arhivističko društvoZagrebačko arhivističko društvo (ZAD) je strukovna neprofitna udruga koja djeluje na području grada Zagreba. ZAD je osnovan 12. siječnja 1998. godine odlukom Zbora Hrvatskog arhivističkog društva – Ogranka Zagreb.

Slovačko rodoslovno-heraldičko društvo

Slovačko rodoslovno-heraldičko društvoDruštvo je osnovano 1991. godine u Martinu u Slovačkoj, s ciljem davanja pomoći i podrške svima zainteresiranima za rodoslovlje, heraldiku i slična područja vezana uz Slovačku.

Slovensko rodoslovno društvo

Slovensko rodoslovno društvoSlovensko rodoslovno društvo (SRD) udruga je amaterskih istraživača rodoslova. Osnovano je u ožujku 1995. Prije toga djelovalo je kao neformalna grupa. Cilj društva je podržavanje istraživanja na području rodoslovlja i pridruženih disciplina. Tri su osnovne aktivnosti kojima se društvo bavi: izdavanjem časopisa “Drevesa”, organizacijom druženja svakog drugog utorka u mjesecu te organizacijom događaja posvećenih određenoj temi koji obično uključuju demonstracije i praktični rad.

Srpsko rodoslovno društvo

Srpsko rodoslovno društvoSrpsko rodoslovno društvo je službeno počelo s radom 2002., na čelu sa grupom Srba iz Srbije i izvan nje. Od samog početka SRD je radilo na stvaranju online-informacija za Srbiju i Crnu Goru. SRD ima za cilj da informira Srbe širom Srbije, kako u samoj Srbiji i Crnoj Gori, tako i van njih.